Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor 2019 - Návrat ke kořenům

63.jpg

https://www.facebook.com/events/1263514647158495/

 

Tak jste se konečně dočkali. Omlouvám se, že to tak trvalo, ale měl jsem důvody proč to bylo tak pomalé. Doufám, že mi odpustíte. Hodím sem krátký úvod do světa a po víkendu pak asi něco dalšího.

Povolání nebudou pevně daná, ocenil bych kdybyste mi poslali pár řádků o své postavě, historie atd. Pokud to nebude ladit se světem, přepošlu zpět s poznámkami. Magie zatím není pro hráče dostupná, neříkám, že to bude napořád, ale do začátku s ní nejspíš nepočítejte.

Pravidla zveřejním, až se definitivně rozhodnu, která to budou, což bude asi až mi většina z vás pošle něco ke své postavě.

Posílejte mi to, prosím, sem: texl.daniel@seznam.cz, předmět Tábor 19, díky.

 

Úvod
Vaše postavy žijí v lidském království jménem Datie, která se, stejně jako všechny lidmi obydlené státy, nachází na západní polovině kontinentu. Je tu několik lidských říší, mezi kterými panují povětšinou přátelské vztahy.

Kdysi dávno mohli žít lidé všude. Byli však vyhnáni. Poraženi elfy a odvedeni na západ.
V době po Rozdělení, byli všechny lidské státy, státečky a kmeny přesunuty na západní polovinu kontinentu. Vrátit se zpět je nemožné. V polovině kontinentu, od pustého severu až k zalesněnému jihu se táhne horské pohoří, jež svou mohutností nemá rovno. Podél pohoří se však zároveň také táhne Trhlina, široká lávová řeka, kterou je nemožné překročit. A to nejen kvůli dračímu králi, který ji hlídá.

Elfové se postarali, aby žádný člověk nepřekročil Trhlinu a nedostal se do jejich říše. Říše opředené tajemstvím a pověstmi o mocných kouzlech. Slyšeli jste o 4 rodech elfů, ale nikdo z žijících nepamatuje, že by se nějaký z nich ukázal západně od Trhliny. Podél celé Trhliny jsou skryté pevnosti, kde jejich oči vidí vše. Pokud se snad někomu podařilo dostat se na východ, zpět už se nevrátil, aby o tom mohl podat zprávu. 
Trhlinu krom elfských pevností hlídají rozličná stvoření, která se zde usídlila, lávoví obři, kamenní golemové, gryfové a mnozí další.

Snad je to trest za dávné lidské zločiny, vyhnání lidí na západ. V té době také lidé přišli o schopnost používat magii. Ne, že by vymizela úplně, zůstala však hrstce a změnila se. Těch nemnoho mágů, kteří si zachovali svoji moc, však za ní zaplatilo nemalé oběti. Lidé se magie bojí, ale ví, že ji potřebují k přežití. Nejeden hladomor a sucho odvrátili právě kouzelníci. První roky ve vyhnanství byly krušné, velká část populace pomřela a dostat se zpět na úroveň před Rozdělením jim trvalo staletí.

Málokdo zná v dnešní době pravdu o tom, proč vlastně Rozdělení nastalo. Od té doby uběhly už stovky let a od té doby také panuje zášť vůči elfům, kteří lidstvo vyhnali pryč. Elfové si podrželi úrodné kraje na východě i mocnou magii, zatímco lidé živořili. Skutečně si zasloužili něco tak strašného? Nebo to byla chamtivost elfů? 
Pokračování brzy…

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář